Nutitelefoniga dokumentide skaneerimine

dokumentide-skaneerimineTeil on vaja teha mõnest dokumendist, arvest või kviitungist digitaalne koopia aga printer-skanner-koopiamasinat ei ole läheduses?

Siin tuleb appi DocScan. Tegemist on nutitelefoni rakendusega, mis kasutab PDF dokumentide loomiseks sinu telefoni kaamerat.

Rakendust on väga lihtne kasutada. Dokumendi, arve või kviitungi skaneerimiseks aseta see tasasele pinnale, näiteks lauale ja tee sellest pilt. Peale seda pead valima dokumendi piirjooned ja rakendus teeb automaatselt fotole pildiparandused. Kui sellega rahule ei jää, siis saab ka käsitsi pildi kontrastsust muuta. Ka kortsus dokumendist või halva kvaliteediga pildist saab ilusa skaneeritud dokumendi. Valmis failid saab salvestada järgmistes vormingutes:

  • JPEG — üldtuntud, laialtkasutatav pildiformaat.
  • PDF — Adobe’i loodud platvormist sõltumatu vorming teksti, graafika jms esituseks.

Skaneeritud dokumendid saad salvestada telefoni, saata omale e-mailile või Dropbox’i kausta. Ja sealt saab need juba lihtsa vaevaga näiteks eRaamatupidajale edasi saata.

DocScan on rakendus iPhone nutitelefonidele ja tasuta saadaval AppStore‘s. Android telefonide kasutajatele soovitame samuti tasuta allalaaditavat rakendust CamScanner. Ja selle leiab Google Play Store‘st.